Yağlar

Herbynia Yağları, soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir ve üretim aşamaları Düzce Üniversitesi akademisyenleri tarafından takip edilir.
Sofralardan kişisel bakıma kadar pek çok kullanım alanına sahip Herbynia Yağları, yaşamınıza değer katacak.

yağlar
Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Bitkisel yağlar, herhangi bir bitkinin içeriğinden, çeşitli yöntemlerle (presleme vs.) yağ asitleri gliseridlerin elde edildiği sıvı formdur. Yağların elde edilmesinde, soğuk sıkım yönteminin kullanılması çok önemlidir. Bu yöntem sayesinde sıkımı yapılacak ürünün içeriğindeki yararlı ve zengin içerikler yağa aktarılır.

Nasıl Üretiyoruz?

Herbynia markası ile üretilmiş her ürünün hikayesi, kendisini oluşturan bitki ve meyvelerin yetiştirme süreciyle Düzce Üniversitesi’nde başlar.

Öncelikle Herbynia Yağlarını oluşturan bitki ve meyvelerin yetiştirileceği toprağın uygunluğu, Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) tarafından yapılan toprak analizleriyle tespit edilir. Daha sonra Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi bünyesindeki ‘Örnek Bahçe’ olarak adlandırılan seralarda, bitki ve meyve fidesi elde etmek için ön ekim yapılır.

Herbynia Yağlarının hammadesi olan fideler, belirlenmiş bölge arazilerinde, Düzce Üniversitesi akademisyenleri tarafından eğitilmiş çiftçilerle birlikte yetiştirilmeye başlanır.

Hasat zamanı özenle toplanan bitki ve meyvelerin, Düzce Üniversitesi laboratuvarlarında içerik analizleri ve standardizasyonu yapılır.

Herbynia Yağları, soğuk sıkım yöntemiyle elde edilerek ürünü oluşturan bitki ve meyvelerin zengin içeriklerinin yağa geçmesi sağlanır. Elde edilen Herbynia Yağları’nın etkileri, klinik ve preklinik çalışmalar sonucunda tescillenerek güvenli cam şişelere konulup üretim işlemi tamamlanmış olur.