Ekstraktlar

Ekstrakt, tıbbi ve aromatik bitkilerden, çeşitli bilimsel yöntemlerle bitkinin özünün elde edildiği sıvı formdur.

Doğayı bilimle bir araya getiren Herbynia Ekstraktları, bitkilerden gelen iyiliği sizinle buluşturuyor.

ekstraktlar
Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 9

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 9

Nasıl üretiyoruz?

Herbynia markası ile üretilmiş her ürünün hikayesi, kendisini oluşturan bitki ve meyvelerin yetiştirme süreciyle Düzce Üniversitesi’nde başlar.

Herbynia Ekstraktları’nı oluşturan bitkilerin yetiştirileceği toprağın uygunluğu, Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) tarafından yapılan toprak analizleriyle tespit edilir.

Daha sonra Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi bünyesindeki ‘Örnek Bahçe’ olarak adlandırılan seralarda, bitki fidesi elde etmek için ön ekim yapılır. Herbynia Ekstraktları’nın hammaddesi olan fideler, belirlenmiş bölge arazilerinde, Düzce Üniversitesi akademisyenleri tarafından eğitilmiş çiftçilerle birlikte yetiştirilmeye başlanır.

Hasat zamanı özenle toplanan bitkilerin, Düzce Üniversitesi laboratuvarlarında içerik analizleri ve standardizasyonu yapılır.

Elde edilen Herbynia Ekstraktları’nın etkileri, klinik ve preklinik çalışmalar sonucunda tespit edilip güvenle tüketilmesi sağlanır.

Alkol kullanılmadan üretilen Herbynia Ekstratları, güvenli cam şişelere konularak üretim işlemi tamamlanmış olur.

Ekstraktların üretim sürecinde, bitkinin yetiştiği topraktan, bitkinin yetiştirme şekli ve elde edilişine kadarki her aşama, Düzce Üniversitesi akademisyenleri tarafından takip edilir.